Podujatie bude prebiehať
Online
Termín
8.8.2024
Čas
10:00 – 11:30
podpora podnikania

Ako získať dotácie na OZE a zvýšenie energetickej efektívnosti

Už onedlho budú mať podnikatelia viacero možností dotácií na OZE aj podporu energetickej efektívnosti. Ako sa na to pripraviť? Čo musí firma spraviť, aby dotáciu získala a prečo je dôležité zaoberať sa tým skôr, ako budú vyhlásené výzvy? Na tomto webinári vám predstavíme nielen plánované možnosti dotácií, ale pozrieme sa aj na to, ako sa pripraviť a maximalizovať svoje šance na úspech.
 

Cena s DPH
29 €
Cena s DPH
29 €

O webinári

Koncom júna 2024 boli publikované schémy štátnej pomoci na podporu využívania obnoviteľných zdrojov energie (OZE) a podporu energetickej efektívnosti. Na základe týchto dokumentov budú v dohľadnej dobe vyhlásené grantové výzvy. Z dotácií budete môcť podporiť inštaláciu OZE (fotovoltaika, tepelné čerpadlá alebo slnečné kolektory) ale napríklad aj projekty zamerané na zlepšenie energetickej efektívnosti cez modernizáciu technológií, ktoré znižujú spotrebu energie. V prvej časti webinára vám predstavíme možnosti, pozrieme sa na najdôležitejšie podmienky a informácie o samotných dotáciách.

V druhej časti webinára sa zameriame na rôzne druhy OZE, ich výhody a nevýhody ako aj technické predpoklady pre ich montáž. Predstavíme vám systémy na monitorovanie a správu energií v budovách. Dozviete sa tiež ako efektívne znižovať energetickú náročnosť prevádzky podniku. Konkrétne informácie o samotných zdrojoch vám porozpráva Lukáš Bago z partnerskej spoločnosti Energovision.

Na webinári sa dozviete užitočné informácie o podmienkach pre získanie grantov a povieme vám aj ako sa prichystať vopred, aby ste zvýšili svoje šance na získanie dotácie.

Hlavné témy

1) Typy projektov, ktoré môžu získať dotácie

2) Najdôležitejšie podmienky dotácií

3) Ako sa čo najlepšie pripraviť?

4) Všetko, čo potrebujete vedieť o samotnej inštalácii

5) Tipy a odporúčania z praxe

6) Diskusia

Lektor


Tamás Szőke – zakladateľ portálu Grantexpert.sk

Maroš Janovič  senior konzultant, Grantexpert.sk

Lukáš Bago
– majiteľ, CEO, Energovision s. r. o.

Cena kurzu

Cena s DPH
29 €

Ďalšie webináre