PROGRAM SLOVENSKO
15.3.2022

Operačný Program Slovensko má svoju prvú verziu!

V novom programovom období nahradí aktuálnych šesť operačných programov jeden jediný – Operačný Program Slovensko (PSK).

program slovensko

Jeho prvá verzia bola v uplynulých dňoch odoslaná na pripomienkovanie do Európskej komisie. Vďaka tomu máte možnosť už teraz zistiť, aké oblasti budú podporované z dotácií počas najbližších rokov. Z nového balíka eurofondov v rokoch 2021 – 2027 je pre Slovensko vyčlenených takmer 13 miliárd eur.

Operačný Program Slovensko znamená pomerne veľkú zmenu. Tvorbe programu predchádzal pomerne dlhý proces rokovaní i neformálnych konzultácií. Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie sa snažilo do diskusie o tvorbe programu zapojiť aj mimovládne organizácie či odbornú a laickú verejnosť. Aktuálna verzia programu momentálna čaká na pripomienkovanie zo strany Európskej komisie. Nasledovať budú ďalšie workshopy na národnej úrovni. Finálna podoba PSK by mala byť známa v prvom polroku 2022. Prvé grantové výzvy by tak mohli byť vyhlásené v lete.

Všetky výzvy z nového programového obdobia budeme postupne pridávať do zoznamu grantov a dotácií na portáli Grantexpert. Kompletnú ponuku grantov nájdete v našej databáze.

Grantový radar

Chceli by ste bezplatné informácie o nových grantoch a dotáciách?

Aktivovať radar