Dotácie na kultúru a kreativitu

Kreativita do života človeka vstupuje už v detských časoch, kedy na oblohe nevidí letieť oblak, ale draka v okuliaroch…. Niektorým tento pohľad na svet pretrvá a rozvinú ho do schopnosti živiť sa ním. My chceme, aby rozvoju vašej tvorby nestálo nič v ceste.

Čo je nové v podpore tvorivých odvetví?

Vedeli ste, že na tému kultúra a kreativita pre vás sledujeme takmer stovku výziev?
Najrozmanitejšia, to je slovo, ktoré najlepšie vystihuje grantovú podporu týchto odvetví. My vám pomôžeme
v tejto pestrosti nájsť ten správny zdroj financií pre váš projekt.

Nechajte sa inšpirovať možnosťami získania financií a využite príležitosti financovania vašich aktivít. Ukážeme vám svet alternatív podpory kultúrneho a kreatívneho sektora pre oblasť tvorivých činností, alebo nových biznis príležitostí.

Otvorenie výzvy na podporu podnikania v kultúrnom a kreatívnom priemysle sa nám posunulo na jún. To však vôbec nevadí, aspoň je dosť času na pripravenie kvalitného projektu pre tento grant. Neviete ako z dobrého nápadu takýto projekt vytvoriť? Zistite to hneď, z pohodlia vášho domova, ateliéru či kancelárie. Vyberte si alternatívu online kurzu Od nápadu k projektu, ktorá vám vyhovuje najviac. Teraz v uvádzacích cenách. Takisto si môžete vyberať z ponuky  služieb šitým vám na mieru.

Z dotácií môžete podporiť nasledujúce oblasti

KREATÍVNE VOUCHRE

Získajte vouchre na kúpu diel a služieb v rámci kreatívnych oblastí: architektúra, dizajn, reklama a marketing, IKT programovanie. Vy sami patríte do jedného z týchto odvetví? Ponúkajte vďaka projektu svoje služby a diela záujemcom o vouchre.

WORTH - PARTNERSTVO

WORTH vytvára a podporuje nadnárodnú spoluprácu medzi módnymi návrhármi, kreatívnymi ľuďmi, výrobcami a technologickými firmami s cieľom vyvinúť dizajnové a inovatívne produkty v oblasti módy a životného štýlu.

INTEGROVANÝ REGIONÁLNY OPERAČNÝ PROGRAM

Operačný program má za cieľ vytvoriť priaznivé prostredie pre rozvoj kultúrneho a kreatívneho priemyslu a tým zvýšiť zamestnanosť v odvetví. Nákup technológií je len jedna z aktivít, ktoré môžete podporiť.

KREATÍVNA EURÓPA

Kreatívna Európa je programom EÚ zameraným na podporu európskej kinematografie a kultúrnych a tvorivých odvetví. Celkový rozpočet programu je 1,46 miliárd EUR.

FOND NA PODPORU UMENIA

Fond podporuje nasledovné programy: Umenie; Kultúrne podujatia, aktivity a časopisy; Výskum a vzdelávacie aktivity; Ľudová kultúra a kultúrno-osvetová činnosť; Medzinárodné aktivity a mobility; Pamäťové a fondové inštitúcie.

AUDIOVIZUÁLNY FOND

Audiovizuálny fond poskytuje finančné prostriedky autorom a výrobcom slovenských audiovizuálnych. Fond tiež poskytuje štipendiá pre fyzické osoby, ktoré sa tvorivo alebo výskumne podieľajú na rozvoji audiovizuálnej kultúry a priemyslu v SR.

previous arrow
next arrow
Slider

Od nápadu k projektu – online kurz

Kurz vás prevedie cyklom prípravy a riadenia projektu od myšlienky, cez plánovanie, realizáciu, až po ukončenie projektu. Pripraví vás na realizáciu projektových aktivít v rámci vašej organizácie, alebo aj cez žiadosť o externé financovanie.

Naučíte sa projektové riadenie cez vlastný projektový zámer, vytvoríte si maticu logického rámca, naučíte sa kto sú zúčastnené strany a čo všetko sa musí stať, aby ste mohli začať projekt realizovať. Cez štruktúru aktivít si naplánujete, čo bude potrebné urobiť a v akom poradí, aby ste dosiahli stanovené ciele. Čo všetko vás bude vaša plánovaná činnosť stáť si naplánujete v rozpočte. Netreba zabudnúť na riziká, ktoré existujú stále a ktoré je potrebné riadiť. Ukončením aktivít projekt nekončí, čo všetko je spojené s koncom projektu sa dozviete v poslednej časti.

V rámci tohto kurzu sa naučíte
 • Porozumieť základným pojmom projektového riadenia

 • Zorientovať sa v analytických metódach a spôsoboch plánovania
 • Ako si vytvoriť maticu logického rámca a jej následné využitie v projekte
 • Naplánovať aktivity projektu a priradiť k nim potrebné zdroje
 • Zrealizovať a ukončiť projekt s vyhodnotením jeho efektivity
Obsah kurzu
 • Lekcia 1 – Úvod do projektového riadenia
 • Lekcia 2 – Plánovanie projektu
 • Lekcia 3 – Realizácia projektu
 • Lekcia 4 – Ukončenie projektu
Cena kurzu

Ponúkame vám dve verzie kurzu:

 • Od nápadu k projektu s konzultáciou k matici logického rámca vášho projektového zámeru, ktorú v rámci kurzu vytvoríte – 119 € teraz len 59,50 €
 • Od nápadu k projektu bez konzultácie – 79 € teraz len 39,50 €

Rozbehnite kreatívnosť s GrantExpert.sk

Naše služby šijeme na mieru vaším potrebám.

Chcete vedieť viac?

Spoznajte možnosti podpory
kultúry a kreatívnej tvorby.
My vám všetko vysvetlíme.

Máte nápad?

Zistite ako z neho spraviť projekt,
získajte rady a tipy ako ho posunúť
na vyššiu úroveň. Poradíme vám.

Napíšeme vám projekt?

Nechajte vypracovanie žiadosti o grant
na odborníka a ušetrený čas
a energiu vrhnite do svojej tvorby.