Dotácie na kultúru a kreativitu

Kreativita do života človeka vstupuje už v detských časoch, kedy na oblohe nevidí letieť oblak, ale draka v okuliaroch…. Niektorým tento pohľad na svet pretrvá a rozvinú ho do schopnosti živiť sa ním. My chceme, aby rozvoju vašej tvorby nestálo nič v ceste.

Čo je nové v podpore tvorivých odvetví?

Vedeli ste, že na tému kultúra a kreativita pre vás sledujeme takmer stovku výziev?
Najrozmanitejšia, to je slovo, ktoré najlepšie vystihuje grantovú podporu týchto odvetví. My vám pomôžeme
v tejto pestrosti nájsť ten správny zdroj financií pre váš projekt.

Nechajte sa inšpirovať možnosťami získania financií a využite príležitosti financovania vašich aktivít. Ukážeme vám svet alternatív podpory kultúrneho a kreatívneho sektora pre oblasť tvorivých činností, alebo nových biznis príležitostí. Celé spektrum grantových možností vám predstavíme už v júli na našom podujatí GranTalks, alebo počas inej služby, ktorá vyhovuje vašim potrebám.

Z dotácií môžete podporiť nasledujúce oblasti

KREATÍVNE VOUCHRE

Získajte vouchre na kúpu diel a služieb v rámci kreatívnych oblastí: architektúra, dizajn, reklama a marketing, IKT programovanie. Vy sami patríte do jedného z týchto odvetví? Ponúkajte vďaka projektu svoje služby a diela záujemcom o vouchre.

WORTH - PARTNERSTVO

WORTH vytvára a podporuje nadnárodnú spoluprácu medzi módnymi návrhármi, kreatívnymi ľuďmi, výrobcami a technologickými firmami s cieľom vyvinúť dizajnové a inovatívne produkty v oblasti módy a životného štýlu.

INTEGROVANÝ REGIONÁLNY OPERAČNÝ PROGRAM

Operačný program má za cieľ vytvoriť priaznivé prostredie pre rozvoj kultúrneho a kreatívneho priemyslu a tým zvýšiť zamestnanosť v odvetví. Nákup technológií je len jedna z aktivít, ktoré môžete podporiť.

KREATÍVNA EURÓPA

Kreatívna Európa je programom EÚ zameraným na podporu európskej kinematografie a kultúrnych a tvorivých odvetví. Celkový rozpočet programu je 1,46 miliárd EUR.

FOND NA PODPORU UMENIA

Fond podporuje nasledovné programy: Umenie; Kultúrne podujatia, aktivity a časopisy; Výskum a vzdelávacie aktivity; Ľudová kultúra a kultúrno-osvetová činnosť; Medzinárodné aktivity a mobility; Pamäťové a fondové inštitúcie.

AUDIOVIZUÁLNY FOND

Audiovizuálny fond poskytuje finančné prostriedky autorom a výrobcom slovenských audiovizuálnych. Fond tiež poskytuje štipendiá pre fyzické osoby, ktoré sa tvorivo alebo výskumne podieľajú na rozvoji audiovizuálnej kultúry a priemyslu v SR.

previous arrow
next arrow
Slider

Úspešný príbeh sa nezaobíde bez informácií. Nájdite ich na GranTalks

Neviete ktorú zo svojich tvorivých zručností rozvíjať skôr? Príďte zistiť aké činnosti v rámci kultúry a kreatívy je možné  finančne podporiť z množstva grantových zdrojov. Nórske fondy, Kreatívne vouchre, WORTH Partnership Project, Podpora kultúrneho a kreatívneho priemyslu, Fond na podporu umenia, Audiovizuálny fond… je ich toľko, že to nestíhame ani písať.

Práve tejto téme sa budeme venovať na najbližších GranTalks.

Porozprávame sa:

  • o širokej škále dostupných grantových a dotačných programov na podporu kultúry, kreatívnej tvorby a kreatívneho priemyslu
  • o tom kto a na aké projekty môže alebo bude môcť  žiadať financie
  • aké sú podmienky jednotlivých grantových zdrojov
  • na čo si dať pozor pri rozmýšľaní nad projektom

Vybrať si môžete z dvoch termínov:

  • 11. júla 2019
  • 25. júla 2019
  • od 10:00 do 12:00

Kde a za koľko?

Tešíme sa na vás na Záhradníckej 72 v Bratislave (priestory spoločnosti Centire s.r.o.)
Vstupné na GranTalks stojí 29 €

Rozbehnite kreatívnosť s GrantExpert.sk

Naše služby šijeme na mieru vaším potrebám.

Chcete vedieť viac?

Spoznajte možnosti podpory
kultúry a kreatívnej tvorby.
My vám všetko vysvetlíme.

Máte nápad?

Zistite ako z neho spraviť projekt,
získajte rady a tipy ako ho posunúť
na vyššiu úroveň. Poradíme vám.

Napíšeme vám projekt?

Nechajte vypracovanie žiadosti o grant
na odborníka a ušetrený čas
a energiu vrhnite do svojej tvorby.