Dotácie na kultúru a kreativitu

Kreativita do života človeka vstupuje už v detských časoch, kedy na oblohe nevidí letieť oblak, ale draka v okuliaroch…. Niektorým tento pohľad na svet pretrvá a rozvinú ho do schopnosti živiť sa ním. My chceme, aby rozvoju vašej tvorby nestálo nič v ceste.

Čo je nové v podpore tvorivých odvetví?

Vedeli ste, že na tému kultúra a kreativita pre vás sledujeme takmer stovku výziev?
Najrozmanitejšia, to je slovo, ktoré najlepšie vystihuje grantovú podporu týchto odvetví. My vám pomôžeme
v tejto pestrosti nájsť ten správny zdroj financií pre váš projekt.

Nechajte sa inšpirovať možnosťami získania financií a využite príležitosti financovania vašich aktivít. Ukážeme vám svet alternatív podpory kultúrneho a kreatívneho sektora pre oblasť tvorivých činností, alebo nových biznis príležitostí. Len nedávno boli otvorené z brusu nové výzvy v rámci Nórskych fondov. Príďte zistiť ako podporujú kultúru a umenie a zároveň sa naučte, ako z vášho nápadu spraviť úspešný a realizovateľný projekt. To všetko našom podujatí GranTalks + Workshop, alebo počas inej služby, ktorá vyhovuje vašim potrebám.

Z dotácií môžete podporiť nasledujúce oblasti

KREATÍVNE VOUCHRE

Získajte vouchre na kúpu diel a služieb v rámci kreatívnych oblastí: architektúra, dizajn, reklama a marketing, IKT programovanie. Vy sami patríte do jedného z týchto odvetví? Ponúkajte vďaka projektu svoje služby a diela záujemcom o vouchre.

WORTH - PARTNERSTVO

WORTH vytvára a podporuje nadnárodnú spoluprácu medzi módnymi návrhármi, kreatívnymi ľuďmi, výrobcami a technologickými firmami s cieľom vyvinúť dizajnové a inovatívne produkty v oblasti módy a životného štýlu.

INTEGROVANÝ REGIONÁLNY OPERAČNÝ PROGRAM

Operačný program má za cieľ vytvoriť priaznivé prostredie pre rozvoj kultúrneho a kreatívneho priemyslu a tým zvýšiť zamestnanosť v odvetví. Nákup technológií je len jedna z aktivít, ktoré môžete podporiť.

KREATÍVNA EURÓPA

Kreatívna Európa je programom EÚ zameraným na podporu európskej kinematografie a kultúrnych a tvorivých odvetví. Celkový rozpočet programu je 1,46 miliárd EUR.

FOND NA PODPORU UMENIA

Fond podporuje nasledovné programy: Umenie; Kultúrne podujatia, aktivity a časopisy; Výskum a vzdelávacie aktivity; Ľudová kultúra a kultúrno-osvetová činnosť; Medzinárodné aktivity a mobility; Pamäťové a fondové inštitúcie.

AUDIOVIZUÁLNY FOND

Audiovizuálny fond poskytuje finančné prostriedky autorom a výrobcom slovenských audiovizuálnych. Fond tiež poskytuje štipendiá pre fyzické osoby, ktoré sa tvorivo alebo výskumne podieľajú na rozvoji audiovizuálnej kultúry a priemyslu v SR.

previous arrow
next arrow
Slider

Úspešný príbeh sa nezaobíde bez informácií. GranTalks + Workshop

Radi by ste sa dozvedeli aké možnosti dotácií na kultúru a umenie poskytujú čerstvo otvorené Nórske fondy? Zároveň by ste chceli vedieť ako previesť váš nápad z myšlienky do úspešného projektu? Práve kvôli vám sme spojili naše dve obľúbené podujatia GranTalks a workshop Od nápadu k projektu.

Dozviete sa:

  • kto a na aké projekty môže žiadať financie z Nórskych fondov v oblasti kultúry a umenia
  • podmienky fondu, vysvetlené v jednoduchej reči bez zbytočne zložitej terminológie
  • ako štruktúrovane pristupovať k tvorbe projektov a na čo si dať pozor
  • ako zadefinovať ciele, výstupy, aktivity, podmienky, či zdroje pre váš projekt a to všetko pomocou techniky logickej matice
  • získate praktické rady od skúseného týmu konzultantov s dlhoročnými skúsenosťami s národnými aj medzinárodnými projektmi

Kedy, kde, za koľko

GranTalks + Workshop pre vás pripravujeme:

  • v utorok 24. septembra 2019
  • trvanie 9:00 – 13:00 hod.
  • v Centire, Záhradnícka 72, Bratislava

Vstupné: 99 €

Rozbehnite kreatívnosť s GrantExpert.sk

Naše služby šijeme na mieru vaším potrebám.

Chcete vedieť viac?

Spoznajte možnosti podpory
kultúry a kreatívnej tvorby.
My vám všetko vysvetlíme.

Máte nápad?

Zistite ako z neho spraviť projekt,
získajte rady a tipy ako ho posunúť
na vyššiu úroveň. Poradíme vám.

Napíšeme vám projekt?

Nechajte vypracovanie žiadosti o grant
na odborníka a ušetrený čas
a energiu vrhnite do svojej tvorby.