PODNIKATELIA
27.9.2022

Získajte pomoc so šetrením energií vo vašej firme

Jednou z najčastejšie skloňovaných tém posledných mesiacov je šetrenie energií. Môžu za to predovšetkým ceny energií, ktoré rastú prudkým tempom. Domácnosti, ale aj firmy či samosprávy hľadajú riešenia ako znížiť svoje náklady spojené s energiami. Skvelou príležitosťou pre firmy je využiť audit, ktorý navrhne riešenia na šetrenie energie vo firme.

Ako môže vaša firma šetriť energie?

Slovak Business Agency ponúka firmám poukážky až do výšky 9600 € na audit zistenia úrovne spotreby energií vo firme. Znamená to, že odborník v oblasti energií odhalí energeticky najnáročnejšie firemné procesy a navrhne úsporné opatrenia. Výsledky auditu následne pomôžu pri plánovaní a realizácii energetických úspor v rôznych procesoch podnikania. Vďaka tomu by mal váš podnik ušetriť náklady na spotrebu energie.

Grantový radar

Chcete dostávať informácie o nových grantových výzvach?

Aktivovať radar

Aký je postup?

Prvým krokom k získaniu poukážky je prečítanie podmienok a pravidiel výzvy. Základnými podmienkami, ktoré musíte spĺňať je, že vaše podnikanie funguje minimálne 3 roky od svojho založenia. Okrem toho musíte mať dostatočné ľudské a časové kapacity pre realizáciu auditu. Následne musíte zistiť predpokladaný rozsah a odhad ceny auditu na základe dostupných informácií od ľubovoľnej konzultačnej spoločnosti na trhu.

Nasleduje vyplnenie žiadosti, prezentácia a podpis zmluvy. Ak bude  žiadosť schválená, z ponuky konzultačných spoločností  na trhu si z troch ponúk vyberiete tú, ktorá bude audit vo Vašom podniku realizovať. Samotného realizátora vyberáte na základe administratívnych krokov určených priamo SBA a s ich pomocou. Konzultačná firma bude vybraná na základe princípov hospodárnosti.

Viac informácií nájdete na stránke NPC.