ŠKOLY
9.5.2022

Skvelý projekt pre školy podporený z grantov

K realizácii vášho projektu môžete využiť rôzne zdroje financovania. Jedným z nich sú aj granty. Príkladom skvelého a prospešného nápadu, ktorý získal financie aj z grantov, je digitálny projekt „Pre lepšiu budúcnosť Zeme“.

Pre lepšiu budúcnosť Zeme

Projekt spája vzdelávanie a zábavu v jednom. Obsahuje tie najdôležitejšie informácie o klimatickej zmene v pútavej forme. Prináša modernú formu vzdelávania prostredníctvom e-learningu, ktorú v dnešnej dobe ocenia všetky školy.

Kurz obsahuje okrem detailne rozpracovanej témy klimatickej zmeny aj vedomostný kvíz, zábavné hry a ďalšie aktivity, ktoré môžu riešiť učitelia so žiakmi priamo na hodine a posunúť zážitok z vyučovania ešte ďalej.

Grantový radar

Chceli by ste bezplatné informácie o nových grantových výzvach?

Aktivovať radar

Na začiatku projektu je dobrý nápad

Autorom projektu “Pre lepšiu budúcnosť Zeme sa podarilo získať granty napríklad z Férovej nadácie O2 alebo VÚB banky. Na začiatku každého takéhoto projektu je však dobre premyslený nápad. V prvotnej fáze treba mať ujasnené, kto je cieľovou skupinou a na aké aktivity sa bude projekt zameriavať. Následne je oveľa jednoduchšie začať uvažovať nad samotnými zdrojmi financovania. Zdroje financovania v podobe grantov a dotácií nájdete napríklad aj v našej databáze grantových výziev.

Všetky informácie o projekte nájdete na tejto stránke.