Služby, ktoré vás naučia viac

Konzultácia, školenia a webináre, eLearning

Odkryte informácie v ITMS

ITMS je portál, cez ktorý sa spravuje celá alokácia pre programové obdobie 2014-2020, čiže 15 miliárd €. Okrem toho, že plní účel nástroja na evidenciu, implementáciu a monitorovanie projektov obsahuje aj modul otvorených dát. Tu sa zbierajú všetky podstatné informácie o výzvach, projektoch, dodávateľoch, faktúrach, či aktuálne hodnoty ešte nevyčerpaných financií v grantoch. Sú v nich ukryté mnohé cenné informácie a my vám pomôžeme s ich odkrývaním.

Naším cieľom je, aby ste na konci dňa mali jasnú predstavu o fungovaní otvorených dát ITMS 2014+ a ich využití vo vašej organizácii.

Nie ste IT-čkár a pojmy ako JSON alebo API vám nič nehovoria? Nevadí. Toto školenie je určené aj pre ľudí bez IT-zázemia. Všetko vám vysvetlíme a pomôžeme vám zorientovať sa.

Naučíme vás:
 • Čo sú otvorené dáta ITMS
 • Ako funguje API otvorených dát ITMS a aké tabuľky a údaje je možné z neho získať
 • Ako sa zorientovať v získaných tabuľkách a informáciách
 • Ako sa pripojiť na API otvorených dát ITMS
 • Vo voľne dostupnom nástroji Microsoft PowerBI Desktop vám ukážeme ako vizualizovať získané dáta
 • Naučíme vás vyskladať si vlastné prehľady, nedostupné ani vo webovom rozhraní ITMS
Máte záujem o toto školenie?

S čím Vám vieme poradiť?

Chcete sa zorientovať v palete grantových zdrojov určených na podporu podnikateľských subjektov? Zaujíma vás ako to funguje pri grantovej podpore a čo to obnáša? Radi by ste sa dozvedeli na aké projekty je možné žiadať finančný príspevok? Tieto a ďalšie otázky si počas konzultácie prejdete so skúseným odborníkom, ktorý vám všetko vysvetlí jednoducho a bez zbytočne zložitého jazykového paškvilu grantového financovania. Využite grantové poradenstvo formou konzultácie priamo s našimi GrantExpertmi.

Konzultáciu vám poskytneme pre tieto oblasti:

 • Možnosti podpory podnikateľských subjektov
 • Na aké nápady a projekty sú poskytované granty a dotácie
 • Čo obnáša príprava projektu
 • A iné
Ako prebieha konzultácia?

Po objednaní a zaplatení služby vás budeme kontaktovať a zistíme vaše potreby a dohodneme presný čas konzultácie. Následne v závislosti od vašej požiadavky pre vás vyberieme najvhodnejšieho konzultanta, s ktorým sa v dohodnutom čase stretnete (v našich priestoroch na Záhradníckej 72 v Bratislave) alebo vás kontaktuje telefonicky, či cez skype (záleží len a len od vašich preferencií) a zodpovie všetky vaše otázky.

Koľko stojí konzultácia?

Štandardný rozsah konzultácie je 60 minút a jej cena je 50,- EUR s DPH.

1,2,3 Granty

Už čoskoro! Kurz pre jednotlivcov a organizácie, ktoré sa chcú uchádzať o dotácie, granty a eurofondy.

5 lekcií | 8 hod | začiatočník

Získajte zručnosti, ktoré vám pomôžu porozumieť eurofondom, grantom a dotáciám, nájsť tú správnu výzvu a vyhnúť sa chybám v získavaní nenávratného financovania – a všetko z pohodlia vašej domácnosti.

Podnikateľské subjekty sa majú každoročne možnosť uchádzať o desiatky miliónov eur z eurofondov a iných grantových zdrojov určených na financovanie rozvojových projektov. Ale viete kde a ako hľadať informácie o dotačných zdrojoch a ich vhodnosti pre vaše zámery? Tento kurz vám pomôže odhaliť taje nenávratného financovania tým, že vás vybaví praktickými zručnosťami a znalosťami, ktoré sú potrebné na porozumenie „eurofondštiny“ a pochopenie procesu získavania nenávratnej finančnej pomoci z verejných zdrojov.

V rámci tohto kurzu sa naučíte

 • Porozumieť základnej terminológií v oblasti nenávratného financovania
 • Zorientovať sa v dostupných dotačných zdrojoch
 • Aké sú základné podmienky, ktoré musíte spĺňať pre čerpanie nenávratného financovania
 • Čo je to projekt a aké sú jeho základné obsahové prvky
 • Ako prebieha proces prípravy, výberu a realizácie projektov.

Kurz je rozdelený na päť lekcií. V jednotlivých lekciách postupne získate znalosti potrebné na pochopenie celkového kontextu grantového financovania, jeho pravidiel a postupov.

Pre koho je kurz určený

Pre laickú verejnosť z verejného, súkromného aj neziskového sektora. Medzi predchádzajúcimi účastníkmi prezenčnej formy tohto kurzu boli, zamestnanci samospráv, neziskových organizácií, ako aj podnikatelia.

Kvalifikačné predpoklady

Nevyžadujú sa žiadne predchádzajúce skúsenosti s nenávratnými zdrojmi financovania, avšak všeobecný právny rozhľad je potrebný.

Lektor

Tamás Szőke

Expert na eurofondy

Play
Slider

O kurzoch GrantExpert

GrantExpert ponúka kurzy, ktoré sú priateľské, zrozumiteľné, zábavné a prebiehajú on-line alebo v našej centrále v Bratislave. Na našich vzdelávacích podujatiach nie je žiadna otázka hlúpa, a naši odborní lektori vám poskytnú všetky potrebné praktické zručnosti, ktoré sú nevyhnutné na uplatnenie toho čo ste sa naučili aj v skutočnom svete.

Za koľko?

Cena kurzu je 119 €
V rámci First Minute Registrácie (viď. nižšie) si môžete objednať kurz v zľave za 99 € (ušetríte 20 €)

FIRST MINUTE REGISTRÁCIA

Zaujalo vás naše školenie? Zaregistrujte sa naň nezáväzne už teraz a získajte zľavu 20 €. Prvý termín školenia bude v priebehu apríla.

Zadajte emailovú adresu, na ktorú vám môžeme poslať odkaz na zľavnené školenie.

Vaše osobné údaje (potrebné na uplatnenie zľavy) sú u nás v bezpečí a budeme (Grantexpert s. r. o.) ich spracovávať na základe vašej žiadosti a súhlasu podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy. Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať spôsobom uvedeným v zásadách ochrany osobných údajov.

Súhlasím so spracúvaním svojich osobných údajov spoločnosťou Grantexpert s. r. o. na účely uplatnenia zľavy, v súlade so zásadami ochrany osobných údajov.

Všetky práva vyhradené © 2020 GrantExpert.sk